Aktuálně

Vítání prázdnin v sedle

23.06.2017

dne 1.7. proběhnou jezdecké závody pro nejmenší více

Sezona 2017 zahájena úspěšně

11.05.2017

více

Spolu s koňmi na trojstátí

04.11.2016

Druhá část projektu - skokové závody na pískové jízdárně proběhnou 12.11. od 11 hodin více

Úvod

p486982

Náš jezdecký klub byl založen 30.9.2003 jako občanské sdružení Jezdecký klub Krásná. Zázemí máme v Krásné u Aše ve stáji pana Jedličky. Kromě nově vybudovaných stájí, kruhovky a pískové jízdárny se skokovým materiálem si naši koníci vychutnávají celodenní pobyt na více než 30 hektarech převážně jetelotravních pastvin v nadmořské výšce cca 650 m.

V současné době máme ve stáji 33 koníků – z toho 18 je využívaných při výcviku a na závody, dalších 5 si z různých zdravotních důvodů užívá pouze pobyt na pastvě.  Kromě toho je ve stáji ještě 9 soukromých koní.  

Naše členská základna čítá přes třicet členů – od nejmenších dětí až po jejich rodiče, kteří se věnují ježdění aktivně nebo náš klub podporují. Všichni členové mají možnost navštěvovat stáj, kde se naučí zacházení s koněm a péči o něj, v kruhovce podnikají svoje první jezdecké krůčky. Další výcvik pak probíhá formou vyjíždky do okolí nebo drezurní a parkurové přípravy. To vše pod dozorem cvičitelky. Pro každého jezdce máme odpovídajícího koníka – od nejmenších poníčků, přes huculky až po velké teplokrevníky. Ti nejzkušenější pak mají každoročně možnost složit zkoušky ZZVJ a získat tak licenci pro jezdecké závody. Kromě stálých členů náš klub reprezentují také jezdci z několika jiných stájí – např. ze Štítar.

Jezdecký klub se kromě výcviku jezdců zabývá také pořádáním jezdeckých akcí – veřejných tréninků, huberta, vánoční vyjížďky atd. Ve spolupráci s obcí se pak společně s našimi koníky pravidelně zúčastňujeme dětských dnů, májky, průvodů, na kterých mají i ostatní děti možnost se svézt a vychutnat si tak nejkrásnější pohled na svět.